Sipsiku rühm osaleb METK (Maaelu Teadmuskeskus) köögiviljade kasvatamise projektis koolidele ja lasteaedadele „Näpud mulda“.
Projekti eesmärgiks on tutvustada põllumajandusteaduses olulise osa sordiaretuse tähtsust, kohalikke sortide eeliseid ning vahekultuuride kasutamise vajalikkust, komposteerimise võimalusi lastele ja õpilastele vastavalt eale.
Projekt toetab teadusliku maailmavaate kujunemist lasteaialastel ja kooliõpilastel, kes saavad praktiliste tegevuste kaudu teadmised, et seemnete, köögiviljakasvatuse ja mullaharimise taga on teadus ja teadlaste igapäevane töö.
Oluline on ka toidu väärtustamine ja seeläbi toidukao vähendamine juba varases eas. Lapsed saavad toidu kasvatamise kogemuse. Praktilised tegevused aitavad kaasa laste teadlikkuse suurenemisele, et toit ei ole iseenesest mõistetav. Suureneb toidu väärtustamine ja see läbi väheneb toidukao teke kodumajapidamistes ja haridusasutustes.
Kõik projektis osalejad said posti teel seemnete stardikomplekti - porgandi, põldoa, aedherne seemned ja tippsibul, orgaaniline väetis, vahekultuuri seemned, juhendid ja sildid peenarde tähistamiseks.
Täna toimus põnev õuesõppehommik, kus lapsed gruppides liikudes lahendasid erinevaid ülesandeid. Oli põnevaid liikumisharjutusi koos mõistatustega ja peenrakastides toimetamist. Leidsime, et võrreldes eelmise aastaga on meie kastidesse kolinud elama oluliselt rohkem vihmausse.
Uurisime meile saadetud pakkide sisu ja külvasime seemned mulda. Lapsed soovisid seemnetele head kasvamist ja palusid suurt saaki. Jääme nüüd põnevusega taimede arengut ootama.
Õuesõppehommiku kirsiks tordil oli võimalus uudistada päris suurt traktorit ja tunda seda, kuidas on nii suure masina roolis istuda.
Ilus hommik rõõmustas kõiki!